W Częstochowie mimo strajku nauczycieli bez żadnych przeszkód powinny odbyć się rozpoczynające się w środę, 10 kwietnia egzaminy gimnazjalne dla 1588 uczniów.

Przypomnijmy, że w Częstochowie strajkuje ponad 90 placówek oświatowych ze 115, w tym prawie wszystkie szkoły podstawowe i średnie, Nie strajkuje połowa przedszkoli, jedyne wygasające gimnazjum, jeden zespół szkolno-przedszkolny, a także Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Biuro Finansów Oświaty.

We wtorek w strajku brało udział 2242 nauczycielek i nauczycieli. 664 osoby nie miały tego dnia zaplanowanych zajęć, natomiast 417 osób przebywało na zwolnieniach chorobowych (związanych także z opieką nad dzieckiem).

W placówkach objętych strajkiem zatrudnionych jest ok. 3,4 tysiąca nauczycielek i nauczycieli (a łącznie - ze szkołami i przedszkolami nie strajkującymi - ok. 3,6 tys.).

Zdecydowana większość przedszkolaków i uczniów chodzących do jednostek, które przystąpiły do strajku – zostało w domu. Frekwencja wyniosła w nich we wtorek 846 dzieci/uczniów.

Łączna liczba uczniów i przedszkolaków w placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto to 31,4 tys.

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę