Budownictwo z wykorzystaniem automatyki i robotyki to nowy kierunek studiów na Politechnice Częstochowskiej. Atlas Ward – lider generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych objął patronatem ten innowacyjny w skali kraju kierunek, zapewniając przyszłym absolwentom praktyki studenckie, a dla najlepszych – stypendia i zatrudnienie w strukturach firmy.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja rynkowa wywołuje potrzebę ścisłej współpracy biznesu i środowiska naukowego. To szansa na wytyczanie zupełnie nowych ścieżek rozwoju oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Dostrzegając ten potencjał, lider generalnego wykonawstwa - Atlas Ward oraz Politechnika Częstochowska podpisały w marcu list intencyjny inaugurujący współpracę.

Wśród wspólnie obranych celów znalazło się m.in. wsparcie pierwszego w Polsce interdyscyplinarnego kierunku studiów w zakresie budownictwa opartego na autonomicznych procesach. Budownictwo z wykorzystaniem automatyki i robotyki umożliwia zdobycie kompetencji, wiedzy i umiejętności z trzech wydziałów:
Budownictwa – kompetencje budowlane, Inżynierii Mechanicznej i Informatyki – kompetencje z robotyki i informatyki oraz Wydziału Elektrycznego – kompetencje z automatyki. Absolwent będzie przygotowany do projektowania, nadzoru oraz wykonawstwa wszystkich typów obiektów budowlanych, inżynierskich oraz drogowych z wykorzystaniem automatyki i robotyki przy zarządzaniu sztuczną inteligencją. Ukończenie kierunku pozwoli również na uzyskanie pełnych uprawnień budowlanych.

- Atlas Ward, dążąc do bycia liderem transformacji cyfrowej i digitalizacji w branży budowlanej z zaangażowaniem wspiera środowisko akademickie w technologicznym rozwoju. Jesteśmy przekonani, że nowy kierunek na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej odpowiada na potrzeby rynku, a absolwenci będący w pełni wykwalifikowanymi specjalistami, będą realnie zmieniać branżę budownictwa w Polscemówi Łukasz Wieruszewski, dyrektor ds. rozwoju biznesu Atlas Ward.

Generalny wykonawca deklaruje nie tylko wsparcie merytoryczne, ale – co najważniejsze z punktu widzenia przyszłych studentów – możliwość poznania specyfiki pracy w zawodzie poprzez udział w realizacji największych inwestycji budowlanych w Polsce. Atlas Ward już teraz zaprasza również na płatne praktyki zawodowe. Najbardziej utalentowani otrzymają stypendia i propozycje podjęcia zatrudnienia w strukturach firmy.

Rekrutacja na Politechnice Częstochowskiej potrwa do 14 lipca.

fot. Atlas Ward

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę