W dniach 24-25 listopada w Częstochowie odbędzie się „Festiwal reklamy społecznej -  Trzy światy – świat realny, świat opowiadany, świat wirtualny”. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.

Ideą festiwalu uwrażliwienie młodych ludzi na współczesne problemy społeczne i ekologiczne oraz zaangażowanie ich w samodzielne kreowanie komunikatów przy pomocy narzędzi typu reklama społeczna i niskobudżetowa. W ramach wydarzenia odbędą się: konkurs filmu reklamowego pt. „Społeczne i ekologiczne problemy współczesnego świata” skierowany do studentów i uczniów z terenu całej Polski, warsztaty, wykłady, spotkanie z Katarzyną Zajączkowską - prowadzącą podcast „Odpowiedzialna moda”, zajmującą się ekologicznymi i odpowiedzialnymi trendami w modzie.

Festiwal wychodzi naprzeciw nowemu znaczeniu zarządzania marketingiem we współczesnym świecie. Problematyka ekologii i odpowiedzialności społecznej dotyczy wszystkich organizacji, niezależnie od ich wielkości, osobowości i formy prawnej czy przedmiotu działalności. Współczesne organizacje i zarządzane przez nie marki coraz częściej dążą do zrównoważonego rozwoju – z uwzględnieniem własnych zysków i oczekiwań klientów, ale także potrzeb społecznych, z poszanowaniem ekologii oraz dbałości o jakość życia przyszłych pokoleń.

Organizatorami festiwalu są: Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta oraz Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Wydarzeniu patronują prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz rektor Politechniki Częstochowskiej, prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol. 

Program festiwalu na stronie:  https://3swiaty-fest.pl/festiwal/program/.

fot. Tomasz Turek i Jakub Wilk

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę