17 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Studenta. Z tej okazji studenci Politechniki Częstochowskiej przyszli na zajęcia ubrani w barwach swoich wydziałów.

Międzynarodowy Dzień Studenta obchodzony jest na Politechnice Częstochowskiej już od poniedziałku. Wtedy na Wydziale Infrastruktury i Środowiska PCz odbyły się zajęcia integrujące studentów pierwszego roku studiów. Rozwiązywali kalambury, sprawdzali czy makaron spaghetti nadaje się na surowiec budowlany, tworzyli hasła reklamowe kierunków, które studiują. Podczas gry terenowej szukali sal wykładowych, dziekanatów i nauczycieli akademickich. Nowi studenci poznali również swoje prawa i obowiązki, ofertę kół naukowych, warunki, jakie trzeba spełnić, aby wziąć udział w studenckiej wymianie w ramach programu Erasmus + oraz zasady współpracy z Biurem ds. osób z niepełnosprawnościami.

We wtorek i środę odbyły się IV Europejskie Dni Kariery, podczas których studenci brali udział w warsztatach świadomego planowania swojego kariery oraz poznawali oferty firm z regionu częstochowskiego.

Również we wtorek w Akademickim Centrum Klubu Politechniki w ramach projektu Żakart wystąpił Teatr Studencki „Wyjście ewakuacyjne” z Centrum Nauki i Kultury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Na Politechnice Częstochowskiej studiuje niemal 3 tys studentów, z których 10 proc. to osoby z 30 krajów nie tylko europejskich, ale i pozaeuropejskich. Politechnika jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w regionie.

fot. Politechnika Częstochowska

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę