Kosztem miliona złotych budynek filii Żłobka Miejskiego "Reksio" przy ul. Sportowej został dostosowany do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych obiekt spełnia wymagania bezpieczeństwa pożarowego, jakie zostały określone postanowieniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Budynek żłobka został podzielony na odrębne strefy pożarowe wyposażone w samoczynne urządzenia oddymiające. W ramach inwestycji zapewniono dodatkowe wyjścia ewakuacyjne z sal usytuowanych na parterze budynku. Została wykonana termiczna izolacja stropodachu i nowe pokrycie dachu z ognioochronnej papy. Korytarze i klatki schodowe wyposażono w instalacje oświetlenia awaryjnego, zainstalowano przeciwpożarowy wyłącznik prądu.

Budynek wyposażono w instalację wodociągową z hydrantami wewnętrznymi oraz w gaśnice. Jest też odpowiednio oznakowany. Zamontowano także nowe ścianki, drzwi, barierki, okno oddymiające i klapy dymowe. Zmodernizowano sanitariaty i zasilanie budynku.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę