Od 1 sierpnia filia nr 15 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie będzie mieścić się przy ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa 55. Do nowej siedziby przewieziono już zbiory książek i sprzęt.

Zakończyło się poszukiwanie nowej lokalizacji dla oddziału obsługującego mieszkanki i mieszkańców dzielnicy Parkitka. Poprzednio mieścił się on w Miejskim Przedszkolu nr 38 (ul. Okulickiego), a następnie czasowo funkcjonował w Szkole Podstawowej nr 41 (ul. Okólna). Radni zdecydowali ostatecznie o zmianie adresu Filii nr 15. Obiekt ma odpowiadać oczekiwaniom czytelniczek i czytelników, których liczba sukcesywnie wzrasta. Przeprowadzka nie wpłynęła na zmianę liczby etatów w placówce.

Nowa siedziba mieści się w bloku mieszkalnym i posiada: dwa wejścia z poziomu chodnika, duże okna, centralne ogrzewanie, klimatyzowaną powierzchnię magazynową, toaletę i szereg innych dogodności niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania i pełnej dostępności placówki bibliotecznej. Przestrzeń wokół bloku otoczona jest zielenią. Co więcej, z uwagi na warunki, jakie zapewnia miejsce, w „Piętnastce” możliwe będzie nie tylko udostępnianie zbiorów, ale także prowadzenie środowiskowej działalności kulturalno-edukacyjnej.

Oddział biblioteki ul. Szajnowicza-Iwanowa 55 będzie czynny od 1 sierpnia br. w godzinach: poniedziałek 12:00 – 15:00, wtorek 10:00 – 18:00, środa 10:00 – 18:00, czwartek 10:00 – 18:00, piątek 10:00 – 18:00.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę