W Klubie Politechnik podsumowano pierwszy etap projektu edukacyjnego "Pszczoła w mieście", który wystartował w kwietniu tego roku.

Pomysł, żeby dzieci dowiedziały się jak najwięcej o roli, jaką pełnią w ekosystemie te pożyteczne owady, został bardzo dobrze przyjęty w częstochowskich przedszkolach i szkołach podstawowych. 10 placówek oświatowych przystąpiło do projektu, którego uczestnicy m.in. sadzili rabatki z miododajnymi roślinami, gościli przedstawicieli Częstochowskiego Związku Pszczelarzy, wypiekali ciasta na bazie miodu i oglądali filmy poświęcone tematyce pszczelarskiej. Można zapoznać się z dokumentacją fotograficzną różnych działań podejmowanych w placówkach oświatowych na specjalnie utworzonym profilu FB Pszczoła w mieście.

Uroczyste zakończenie cyklu cieszyło się dużym zainteresowaniem, czego dowiodła frekwencja na sali. Organizatorzy, w tym  Zespół Szkół Przemysłu i Reklamy im. Reymonta, Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Centrum Obsługi Inwestora, podziękowali przedszkolakom i uczniom oraz ich opiekunom biorącym udział w akcji. Dzieci miały również okazję do sprawdzenia swojej wiedzy, biorąc udział w specjalnym quizie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę