12 maja w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego odbyły się zawody sportowo-obronne dla szkół ponadpodstawowych. Umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej przyda się każdemu, a strzelanie – tym, którzy wybiorą karierę w służbach mundurowych.

Zawody dla dziewcząt i chłopców pod hasłem ,,Sprawni jak żołnierze” Zespół Szkół ,,Kochanowskiego” zorganizował 12 maja przy wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Celem było popularyzowanie zagadnień związanych z obronnością – w duchu patriotycznej troski o bezpieczeństwo swojego kraju. Taka rywalizacja to również zachęta do pracy nad swoją sprawnością fizyczną, okazja do promocji zdrowego stylu życia, kształcenia odpowiedzialności za zdrowie własne i osób w swoim otoczeniu poprzez rozwijanie kompetencji z zakresu pierwszej pomocy.  

Na zawody złożyły się cztery konkurencje: strzelanie, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc, sprawnościowy tor przeszkód oraz rzut granatem do celu. Po podsumowaniu wyników okazało się, że najlepiej poszło reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego – zarówno chłopcom, jak i dziewczętom. I to oni będą reprezentować Częstochowę w podobnych zawodach wojewódzkich w Żywcu 19 maja. Jest szansa na dobre wyniki!

A oto klasyfikacja końcowa zawodów przeprowadzonych 12 maja:   

Dziewczęta:
I miejsce – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego  
II miejsce – Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
III miejsce – Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II

Chłopcy:
I miejsce – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego   
II miejsce – Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
III miejsce – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. W. Sikorskiego
IV miejsce – Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II
V miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
VI miejsce – Zespół Szkół im. Bolesław Prusa

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę