Niedawno zakończyły się prace termomodernizacyjne w Zespole Szkół Ekonomicznych i Szkołach Podstawowych nr 17 i 34. Dzięki temu placówki będą tańsze w użytkowaniu i bardziej ekologiczne.

W ,,Ekonomiku” przy ul. św. Augustyna wykonano izolację przeciwwilgociową i termiczną fundamentów, docieplono ściany zewnętrzne – budynek zyskał estetyczną elewację. Są nowe rynny i rury spustowe. Docieplony dach pokryto papą; wyremontowano kominy. Stolarka okienna i drzwiowa została wymieniona, podobnie jak instalacja oświetleniowa i odgromowa. Dawna kotłownia węglowa została zdemontowana. Powstały nowe wejścia z zadaszeniami do sali gimnastycznej oraz części mieszkalnej. Przed nowym wejściem głównym pojawił się podświetlany nocą napis – nazwa szkoły – z kasetonów literowych. Budynek ma rampę dla osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano nowe kamery. Dodatkowo w dwóch salach położono płytki, a na należącym do szkoły terenie – chodniki z kostki brukowej.

Wykonawcą prac, które trwały od kwietnia do grudnia 2021 roku, była częstochowska firma P.H.U. FARGO. Koszt inwestycji to ponad 2,4 mln zł.

W Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi przy alei Wojska Polskiego zakres robót objął docieplenie ścian zewnętrznych z wymianą rynien i rur spustowych, docieplenie i pokrycie dachów z remontem kominów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej elewacyjnej (z parapetami), instalacji elektrycznej, teletechnicznej i odgromowej. Centralne ogrzewanie także wymieniono; położone nowe chodniki i dojścia do budynków. Wszystkie te roboty zakończono w drugiej połowie grudnia. Koszt robót wyniósł 2,2 mln zł, a wykonała je F.U.H. „Dziedzicki” z Konopisk.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę