Uczniowie trzech klas częstochowskich szkół ponadpodstawowych czasowo przeszli na tryb zdalny. Ma to związek z przypadkami koronawirusa.

W piątek, 1 października częstochowski sanepid najpierw wydał opinię o zdalnym nauczaniu dla klasy III B5 w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. św. Augustyna 29/30 z uwagi na pozytywny wynik testu na koronawirusa u ucznia tej klasy. Zdalne nauczanie obowiązuje do 7 października (czwartek).

Później do Wydziału Edukacji UM dotarły jeszcze dwie opinie potwierdzające zawieszenie zajęć stacjonarnych i przejście na zdalne nauczanie: klasy I POSM II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Jasnogórskiej 17 (również do 7 października) i klasy III E5 w Zespole Szkół im. Kochanowskiego przy ul. Warszawskiej 142 (zdalne nauczanie do piątku 8 października). W obu przypadkach powodem jest pozytywny wynik testu na Covid-19 u uczniów.

Częstochowski magistrat nadal zachęca do korzystania ze szczepień – także uczniów i ich rodziców. Odsetek osób zaszczepionych w mieście i okolicach rośnie ostatnio powoli, mimo ok. 50 punktów szczepień , do których można się zgłosić w celu przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi.

W Częstochowie – według oficjalnych danych na 4 października – zaszczepionych dwoma dawkami jest 118 749 osób, czyli 54,5% wszystkich mieszkańców miasta, co nie pozwala myśleć jeszcze o osiągnięciu stanu odporności populacyjnej. Nasze miasto – jeżeli chodzi o odsetek zaszczepionych - zajmuje nadal 22 miejsce na 37 miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców. W rankingu wszystkich 2477 gmin w Polsce jest obecnie na 199 pozycji.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę