112 nauczycielek i nauczycieli częstochowskich placówek oświatowych otrzymało w tym roku Nagrody Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w sferze szkolnictwa.

W tegorocznej edycji Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy dla nauczycieli szkół, przedszkoli i innych miejskich jednostek oświatowych – za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej –  uhonorowano 112 pracownic i pracowników oświaty. Przyznano 8 nagród II stopnia i 104 nagrody III stopnia.  

Nagroda II stopnia to 7076 zł,  a III stopnia –  3538 zł. Kwoty te nie jest uznaniowe, a wynikają wyłącznie z Regulaminu Nagrody (krotność podstawowego uposażenia). Łącznie na nagrody przeznaczono w tym roku 424 tys. zł.

Uroczysta gala odbyła się 12 października w auli Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego. Pedagogom i pracownikom placówek edukacyjnych nagrody wręczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk wraz ze swoim zastępcą Ryszardem Stefaniakiem oraz przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Miasta Dariuszem Kapinosem.

Artystyczną część gali przygotował Zespół Pieśni i Tańca ,,Częstochowa”. 

Organizatorem uroczystości był Wydział Edukacji Urzędu Miasta, a współorganizował ją Miejski Dom Kultury.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę