W miejskich szkołach zaszczepionych do tej pory zostało 5,9 tysiąca, czyli ponad 36 proc. uczennic i uczniów uprawnionych do szczepień przeciwko Covid-19. W ramach obecnej akcji zgłosiło się 338 osób.   

Jak podaje Wydział Edukacji UM Częstochowy, liczba uczniów w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto uprawnionych do szczepień (od 12. roku życia) to 16 tys. 336 (łączna liczba uczniów w miejskich szkołach i przedszkolach, którzy rozpoczęli we wrześniu nowy rok szkolny to ok. 30,3 tys.).

Zgodnie z danymi zebranymi przez dyrektorów szkół w ramach przeprowadzonych anonimowych ankiet wynika, że liczba zaszczepionych uczennic i uczniów w okresie do początku września to ponad 5,9 tys. Odsetek dotychczas zaszczepionych uczniów w stosunku do uprawnionych do szczepień wynosi więc nieco ponad 36 proc.

Liczba uczniów, którzy obecnie zadeklarowali chęć zaszczepienia się za pośrednictwem szkoły to 338, czyli 2 proc. ogółu uprawnionych do szczepień uczennic i uczniów (a jednocześnie 3,2 proc. grupy, która kwalifikuje się do szczepień i jeszcze się nie zaszczepiła).

Magistrat dodaje, że jeżeli chodzi o poziom szczepień wśród pracowników miejskiej oświaty, to  przejście szczepienia przeciw koronawirusowi deklaruje w szkołach i przedszkolach ponad 3,7 tys. osób (nauczycieli w placówkach prowadzonych przez miasto jest 4152; liczba etatów administracji i obsługi wynosi 1408, co przekłada się na blisko 1,5 tys. osób). Odsetek zaszczepionych wynosi więc tu obecnie ok. 66-67 proc.

Przypomnijmy, że aktualnie (stan na 16 września) w Częstochowie w pełni zaszczepionych jest blisko 117 tysięcy osób, czyli 53,7 proc. ogółu mieszkańców miasta. W mieście działa ok. 50 punktów szczepień przeciwko Covid-19.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę