Po raz kolejny uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie mają szansę na odniesienie sukcesu.

Członkowie teatru uczniowskiego "Grupa Pod Wiszącym Kotem" przygotowali spektakl, który został zauważony przez jury IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr, organizowany przez TVP. Przedstawienie pt. "Hamlet" zostało zakwalifikowane do ścisłej czołówki spektakli ubiegających się o nagrody główne, między innymi o nagrodę publiczności.

Głosowanie Internautów trwa od 20 do 28 lutego 2017.

Spektakl oparty jest na  pomyśle ukazania przyjaciół Hamleta jako pionków w grze, jaką prowadzą ze sobą książę i jego stryj, dlatego też nic nie uchroni ich przed tragicznym końcem.

Całkowita niemoc wobec losu studentów z Wittembergi została ukazana za pomocą partii szachów, którą rozgrywali między sobą Klaudiusz i Hamlet. Każda ze scen kończy się kolejnym ruchem jednego z graczy na szachownicy aż do momentu, gdy zostają tam tylko dwa pionki królewskie.

W spektaklu wykorzystano też proste skojarzenia, np. butelki wina i owoców winogron. Pomysł i realizacja przedstawienia jest dziełem opiekunki grupy mgr Beaty Gendek-Barhoumi, oraz członków koła.

Spektakl można obejrzeć, jak i również oddać swój głos na stronie internetowej: http://iteatr.tvp.pl/20514112/glosowanie .

 

"Zachęcamy wszystkich częstochowian do lokalnego patriotyzmu i wzięcia udziału w głosowaniu. Liczymy na szerokie wsparcie, za które z góry dziękujemy." - Cyprian Szwejda członek grupy teatralnej

 

źróło: własne

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę